RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vāc parakstus par brīvprātīgu 2.pensiju līmeni, kas būtu mantojams bez ierobežojumiem

LETA 1
Ilustratīvs attēls. | Foto: REUTERS/Scanpix

Portālā «Manabalss.lv» vāc parakstus iniciatīvai par brīvprātīgu 2.pensiju līmeni, kas būtu mantojams bez ierobežojumiem.

Iniciatīvu iesniedzis Kaspars Rumba. Viņš norāda, ka brīvprātīgais uzkrājums būtu mantojams bez ierobežojumiem, pretēji pašlaik pastāvošajai situācijai, kurā 1.pensiju līmeņu uzkrājumu mantot nevar, savukārt 2.pensiju līmeņa uzkrājumu var mantot tikai tad, ja cilvēka miršanas brīdī viņam ir nepilngadīgi bērni vai arī gadījumā, ja cilvēks ir sasniedzis pensijas vecumu un visu pensijas uzkrājumu uzticējis apdrošinātājiem.

«Vēlos mainīt to, ka cilvēki neuzskata 2.pensiju līmeņa uzkrājumu par savu naudu, nezina, kas šos līdzekļus pārvalda, kā arī nezina, cik liels kapitāls ir uzkrāts. Rezultātā nepastāv tieša saikne starp iemaksām pensiju 2.līmenī un cilvēku motivāciju strādāt, maksāt nodokļus,» raksta iniciatīvas autors.

Iniciatīvas autors uzskata, ka visracionālākais risinājums būtu normatīvajos aktos noteikt, ka valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksu darba ņēmēja daļa tiek samazināta par 2.pensiju līmenim novirzāmo summu. Savukārt turpmākās iemaksas būtu veicamas brīvprātīgi vienā vai vairākos 3.pensiju līmeņa plānos pēc vienošanās.

Nedēļas laikā par iniciatīvu parakstījušies 14 cilvēki.

1 Komentāri