Latvijā radīts pasaulē pirmais sporta filmēšanas bezpilota lidaparāts (7)

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

«JIC biznesa inkubatora» uzņēmums SIA «Helico Aerospace Industries» radījis pasaulē pirmo pašsekojošo bezpilota lidaparātu «AirDog» un no šodienas uzsāk tā pārdošanas kampaņu ASV vietnē «Kickstarter», informēja uzņēmuma pārstāvis Andis Blinds.

Latvijas uzņēmums SIA «Helico Aerospace Industries», kas nodarbojas ar bezpilota lidaparātu tehnoloģiju attīstīšanu, nācis klajā ar savu pirmo produktu - bezpilota lidaparātu «AirDog», kas autonomi seko sportistam un filmē to ar «GoPro» sporta kameru. Šis ir pirmais šāda veida produkts pasaulē, kas nodrošina pilnvērtīgu bezpilota sekošanas un filmēšanas funkciju vienlaicīgi.

«Šis ir revolucionārs produkts, kas pilnībā mainīs to, kā tiek filmēts «action» sports

- snovbords, veikbords, skeitbords, BMX, motokross un dažādu sporta veidu «freestyle» disciplīnas, kuras ir skatāmas un efektīgi parādāmas tieši no gaisa. Līdz šim vienīgais risinājums bija noīrēt helikopteru,» stāsta «AirDog» idejas autors Edgars Rozentāls.

Foto: Publicitātes foto

Lai ar «AirDog» iepazīstinātu pasauli, šodien uzņēmums ir uzsācis pārdošanas kampaņu kolektīvā finansējuma interneta vietnē «Kickstarter». Projektam paredzēts 40 dienu laikā savākt 200 000 dolāru (147 780 eiro). Paredzams, ka pēc «Kickstarter» kampaņas «AirDog» būs nopērkams par 1500 dolāriem (1108 eiro).

Šobrīd «Kickstarter» vietnē lidaparātam ir jau 40 atbalstītāji, no kuriem 36 pieteikušies to iegādāties par 995 dolāriem (735 eiro). Ja kampaņas laikā tiks savākta lielāka summa, tad «Helico Aerospace Industries» sola piedāvāt papildu krāsas «AirDog» korpusam, kā arī iespēju savienot «GoPro» videokameru ar lidaparāta galveno litija polimēru akumulatoru.

«Ar šo kampaņu mēs vēlamies sasniegt trīs mērķus - iegūt plašu atpazīstamību vienā no lielākajiem pasaules tirgiem - ASV, veikt pirmās produkcijas partijas iepriekšpārdošanu, kā arī savākt līdzekļus, kas nepieciešami produkcijas ražošanas uzsākšanai,» atzīst Rozentāls.

«AirDog» lidaparātu var iepriekš pasūtīt «Kickstarter» kampaņas laikā arī no Latvijas. Pirmo produkcijas partiju paredzēts piegādāt jau šī gada oktobrī vai novembrī.

«AirDog» darbības princips ir vienkāršs - sportists uz rokas vai pie ķiveres piestiprina pulti, kurai seko lidaparāts. Lai nodrošinātu šo sekošanu, tiek izmantoti sarežģīti algoritmi, GPS, «bluetooth», akselometri, barometrs, magnetometrs, autopilots u.c. sistēmas sastāvdaļas, kas savienotas ar jaudīgu procesoru un kuras programmatūra radīta «Helico Aerospace Industries».

Uzņēmuma mārketinga speciālista Mārtiņa Viļuma «YouTube» kontā iespējams aplūkot vienu no agrīnajiem «AirDog» prototipu izmēģinājumiem. Redzams, ka «AirDog» ir četru rotoru bezpilota lidaparāts, kam uzmontēta «GoPro» videokamera. Lidaparātu iespējams vadīt gan manuāli ar pulti, gan arī uzstādīt sekošanas režīmā, kad tas kadrā patur cilvēku, kurš nes īpašu raidītāju.

«Esam ieguldījuši neskaitāmas negulētas naktis, noslīcīnātus, sasistus lidaparātus, bet esam gandarīti par rezultātu,» stāsta Rozentāls. ««AirDog» pats paceļas un nolaižas, pats kontrolē augstumu un ātrumu, kā arī attālumu no sportista, ko pirms lidojuma var iestatīt speciālā aplikācijā, kas atradīsies lietotāja viedtālrunī.»

«AirDog» izstrāde tika sākta pagājušā gada vasarā. Līdz šim produkta izstrādē uzņēmums ir investējis aptuveni 250 000 eiro. Šī gada vasarā plānots uzsākt arī «AirDog» ražošanu Latvijā, šobrīd tiek apzināti potenciālie sadarbības partneri.

Dažādu kameru uzmontēšanu uz bezpilota lidaparātiem jau iepriekš veikuši dažādi foto un videogrāfijas entuziasti, tomēr visas šīs platformas jāvada operatoram uz zemes. Savukārt «AirDog» noteiktā augstumā seko jebkam, kas aprīkots ar raidītāju.

SIA «Helico Aerospace Industries» dibināts 2012.gada jūnija beigās, uzņēmuma īpašnieks ir SIA «Innovatio Capital», liecina «Firmas.lv» informācija. Pērn uzņēmums strādājis ar 43 504 eiro apgrozījumu. Kompānijā darbojas inženieru, uzņēmēju, aviācijas un programmēšanas ekspertu komanda, ko vieno un aizrauj aktīvs dzīvesveids un ekstrēmie sporta veidi. Uzņēmums atrodas Rīgā un nodarbina 15 darbiniekus.

SIA «Innovatio Capital» īpašnieki ir «MSN Holdings» (39%), SIA «Rosenthal Investments» (37%) un SIA «JS Investments». Kompānijas vienīgais valdes loceklis ir Rozentāls. SIA «Innovatio Capital» pieder arī SIA «Gimbex».

Saskaņā ar «Firmas.lv» datu bāzi «MSN Holdinga» īpašnieki līdzīgās daļās ir Jūlija Jerņeva, Gints Vilgerts, Edgars Koškins un Debora Pāvila.

«JIC biznesa inkubators» strādā ar uzņēmumiem Jelgavā, Dobelē, Aizkrauklē un Jēkabpilī. Viņu inkubējamo uzņēmumu vidū ir tādi atpazīstamību guvuši uzņēmumi kā bezpilota lidaparātu ražotne «UAVFactory», e-pasta mārketinga sistēma «Mailigen», bērnu biezeņi «Rūdolfs», bioloģiskie saldumi «BiographOrganicSweets», bērnu dizaina mēbeles «KUKUU», dabīgā kosmētika «KivviCosmetics», dabīgie koksnes apdares līdzekļi «PaintEco» un citi.

Foto: Publicitātes foto
Komentāri (7)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu