Izsludināts Mežaparka estrādes otrās kārtas būvniecības iepirkums

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Izsludināts Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbu veicēju iepirkums, liecina Elektronisko iepirkumu sistēmā pieejamā informācija.

Iepirkumu izsludinājis Rīgas domes Īpašuma departaments un pieteikšanās termiņš pretendentiem noteikts līdz šī gada 23.jūlija plkst.10. Projekta realizācijas termiņš noteikts 21 mēnesis, kas nozīmē, ka būvdarbi pilnībā jāpabeidz līdz 2020.gada jūnijam. Šādu termiņu iepriekš nosaucis arī Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR).

Konkursa nolikums paredz, ka par pretendentu konkursā var būt piegādātājs vai piegādātāju apvienība, kuram pēdējo piecu gadu laikā bijusi pieredze kā ģenerāluzņēmējam divos objektos, kuros veikti jaunas būvniecības vai pārbūves darbi trešās grupas publiskās ēkās un kur katra objekta platība ir bijusi vismaz 8000 kvadrātmetru. Šo būvdarbu vērtībai jābūt vismaz 30 miljonu eiro apmērā un šajos objektos visiem darbiem ir bijis jābūt pabeigtiem visos sākotnēji noteiktajos termiņos.

Vēl pretendentam noteikts, ka pēdējo trīs gadu laikā minimālajam apgrozījumam būvniecībā jābūt vismaz 45 miljoniem eiro un pretendentam jābūt brīvi pieejamiem vismaz trim miljoniem eiro, kas rezervēti darbu izpildes nodrošināšanai bez avansa saņemšanas.

Tāpat nolikums prasa nodrošināt attiecīgas kvalifikācijas speciālistus, kā arī atbilstību citām valstī noteiktu normatīvo aktu normām.

Pēc iepirkuma dokumentācijā paustā, par uzvarētāju tiks atzīts piedāvājums ar viszemāko cenu.

Patlaban, pēc atjaunošanas darbu arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša aplēsēm, kopējās otrās daļas būvniecības izmaksas varētu būt aptuveni 49 miljoni eiro. Lai nodrošinātu Skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020.gadā, arhitektiem tika uzticēts otro kārtu sadalīt posmos - B1 un B2.

Otrās kārtas pirmajā posmā tiktu realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā tad paliktu saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana.

Pirmās kārtas izmaksas bez PVN ir plānotas aptuveni 30 miljonu eiro apmērā, bet otrās - vēl 19 līdz 20 miljonu apmērā.

Uz augšu