Kaspersky varētu apstrīdēt Lietuvas lēmumu ierobežot tā programmatūras izmantošanu valsts institūcijās

Jevgēņijs Kasperskis FOTO: Reuters/ScanPix

Krievijas kiberdrošības uzņēmuma «Kaspersky Lab» pārstāvji pieļauj iespēju apstrīdēt Lietuvas valdības lēmumu ierobežot tā izstrādātās programmatūras izmantošanu valsts institūcijās.

Jau ziņots, ka Lietuvas valdība decembrī atzina, ka «Kaspersky Lab» programmatūra rada potenciālu apdraudējumu valsts drošībai, un līdz janvāra nogalei visi kritiski svarīgo informācijas sistēmu operatori pārtrauca tās izmantošanu.

Kā ceturtdien preses konferencē izteicies «Kaspersky Lab» sabiedrisko attiecību vadītājs Eiropas valstīs Jevgeņijs Grigorenko, līdz šim Lietuvas valdība nav reaģējusi uz rosinājumu veidot dialogu.

«Šobrīd mūsu svarīgākais mērķis ir veidot dialogu. Pašlaik koncentrējamies uz tiesas prāvu Amerikas Savienotajās Valstīs, bet galu galā mums būs jāaizstāv savas pozīcijas tirgū, un mēs apsveram visas iespējas. Tas nozīmē, ka galu galā, ja redzēsim, ka tiekam diskriminēti kādā konkrētā tirgū, mēs diemžēl būsim spiesti vajadzības gadījumā vērsties tiesā,» viņš paziņojis.

«Kaspersky Lab» pārstāvji arī norādījuši, ka nākotnē uzņēmums Eiropā centīsies sniegt pakalpojumus, izmantojot starpnieku palīdzību, - plānots izveidot centru, kuru pārvaldītu ar «Kaspersky Lab» nesaistīta kompānija.

ASV valdība uzskata, ka «Kaspersky Lab», iespējams, sadarbojas ar Krievijas izlūkdienestiem un tās produktu izmantošana var radīt risku Savienoto Valstu nacionālajai drošībai. ASV Iekšzemes drošības ministrija vēl pērn septembrī deva rīkojumu valdības iestādēm 90 dienu laikā pārtraukt izmantot «Kaspersky Lab» produktus.

«Kaspersky Lab» apgalvo, ka izvirzītās apsūdzības ir nepatiesas, un šo lēmumu pārsūdzējusi.

Uz augšu
Back