C, 11.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bijušais FKTK vadītāja vietnieks Brazovskis apstiprināts «Lattelecom» padomē

LETA
Bijušais FKTK vadītāja vietnieks Brazovskis apstiprināts «Lattelecom» padomē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Jānis Brazovskis
Jānis Brazovskis Foto: LETA

Bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieks Jānis Brazovskis apstiprināts SIA «Lattelecom» padomes locekļa amatā. Šādu lēmumu pieņēmusi uzņēmuma dalībnieku sapulce, aģentūrai LETA pastāstīja Privatizācijas aģentūras (PA) sabiedrisko attiecību vadītājs Guntis Kārkliņš.

Kā skaidroja Kārkliņš, «Lattelecom» dalībnieku sapulces notiek rakstveidā. PA savus parakstītos protokolus jau bijusi nosūtījusi un tagad savu akceptu esot devusi arī otra puse - «Tilts Communications AS» («Tilts»). Tuvāko dienu laikā izmaiņas padomē tikšot arī reģistrētas un tad Brazovskis amatā būs iecelts oficiāli.

Kā biznesa portālu «Nozare.lv» pagājušajā nedēļā informēja PA, atbilstoši iepriekš panāktajai norunai ar «Tilts» par «Lattelecom» padomes locekļu skaita samazināšanu nomināciju komiteja darbam «Lattelecom» padomē ir rekomendējusi apstiprināt četrus padomes locekļus līdzšinējo sešu vietā. Līdz ar to padomes locekļu skaits tiks samazināts no 11 līdz septiņiem. Latvijas pusi padomē turpmāk pārstāvēs četri, bet «Tilta» - trīs padomes locekļi.

Nomināciju komiteja veica «Lattelecom» padomes kandidātu kompetenču izvērtēšanu un vienojās, ka esošo padomes locekļu Gata Kokina un Jāņa Grēviņa kompetence tehnoloģiju un uzņēmumu pārvaldības jomā būtu jāpapildina, piesaistot speciālistus ar padziļinātām zināšanām finanšu pārraudzībā. Nomināciju komiteja vērsās pie deviņu nozaru organizācijām ar lūgumu nominēt kandidātus ar finanšu vadības pieredzi. Izvērtējot nozaru organizāciju ieteiktos kandidātus, kā labākos finanšu jomas speciālistus darbam «Lattelecom» padomē nomināciju komiteja atzina Jāni Brazovski un Džastinu Bankroftu.

Brazovskim ir nozīmīga pieredze finanšu uzraudzībā un korporatīvajā pārvaldībā, no 2000.gada līdz 2012.gadam viņš bija FKTK priekšsēdētāja vietnieks, bet pirms tam strādāja Latvijas Bankā.

Savukārt Bankroftam ir ilggadēja darba pieredze kā auditoram, un viņš ir bijis «Deloitte CIS» un «Deloitte Ukraine» partneris. Bankrofts ir Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pārstāvis Latvijā.

Līdz ar to uzņēmuma dalībniekiem darbam «Lattelecom» padomē nomināciju komiteja rekomendēja apstiprināt līdzšinējos padomes locekļus Kokinu un Grēviņu, kā arī no jauna iecelt Brazovski un Bankroftu.

Nomināciju komiteja tika izveidota atbilstoši Valsts kapitāla daļu pārvaldības koncepcijā noteiktajiem padomes un valdes locekļu izvirzīšanas principiem. Komitejā darbojas PA, Ekonomikas ministrijas (EM) un Satiksmes ministrijas pārstāvji, bet novērotāja statusā - sabiedrības par atklātību «Delna» pārstāve.

Padomes locekļu kandidātu izvirzīšanai tika uzrunātas Ārvalstu investoru padome Latvijā, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, sabiedriskās politikas centrs «Providus», Latvijas Interneta asociācija, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Ekonomikas augstskola.

Kā ziņots, Saeima pērn oktobrī Brazovski neapstiprināja uz trešo termiņu FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā. Brazovskis FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā strādāja divus termiņus, un pirmo reizi šajā amatā viņu parlaments apstiprināja 2000.gada 26.oktobrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu