Saeimā vēl nevērtēs ierosinājumu par samazināto PVN pienam, maizei, gaļai un olām

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Tukša Saeimas sēžu zāle. Ilustratīvs attēls
Tukša Saeimas sēžu zāle. Ilustratīvs attēls Foto: Ieva Čīka/LETA

Saeima nolēma šodien vēl neiekļaut darba kārtībā likumprojektu par samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi pienam, maizei, gaļai un olām.

Šo likumprojektu Saeimā iesniedza Aldis Gobzems (KPV LV), Jānis Dūklavs (ZZS), Armands Krauze (ZZS), Jūlija Stepaņenko un Karina Sprūde (KPV LV).

Deputātu ierosinājums paredz piemērot 5% PVN likmi noteiktiem skābpiena produktiem, pienam, maizei, svaigai vai atdzesētai gaļai un olām. Likumprojekts paredzēja šādas izmaiņas ieviest no 1.augusta.

Tomēr Saeimas vairākums nolēma šo likumprojektu neskatīt šonedēļ, un tas tiks iekļauts nākamās kārtējās parlamenta sēdes darba kārtībā.

Deputātu vairākums nepiekrita šodien skatīt arī "KPV LV" deputātu ierosinājumu līdz 50 000 samazināt nepieciešamo parakstu skaitu referendumu rosināšanai par likumprojektiem, Satversmes grozījumiem vai par Saeimas atsaukšanu.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka bez izmaiņām likumā vēl būs nepieciešams veikt grozījumus Satversmē.

Pašlaik likumā noteikts, ka par šādu referendumu rosināšanu nepieciešams savākt vienu desmito daļu vēlētāju parakstu, kas pašlaik ir nepilni 155 000 pilsoņu. Līdz ar to piedāvātais risinājums nozīmētu trīs reizes samazināt nepieciešamo parakstu skaitu tautas nobalsošanas iniciēšanai.

Grozījumi paredz 50 000 parakstu prasību attiecināt arī uz gadījumiem, ka Valsts prezidents ir apturējis likuma publicēšanu uz diviem mēnešiem. Ja pēc tam divu mēnešu laikā ir saņemts ne mazāk kā 50 000 vēlētāju pieprasījums, apturētais likums tiek nodots tautas nobalsošanai. Arī uz šo gadījumu pašlaik attiecas prasība par vienas desmitās daļas parakstītāju skaitu.

"KPV LV" parlamentārieši cita starpā skaidro, ka pašlaik likums nosaka nesamērīgu slieksni tautas nobalsošanas ierosināšanai.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu