Valdošā koalīcija sāks diskusijas par nodokļu reformu

Saeimas deputāts Atis Zakatistovs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Valdošās koalīcijas partiju veidotā Attīstības komitejas plāno no nākamās nedēļas sākt diskusijas par nodokļu reformu.

Parlamentārietis Atis Zakatistovs (KPV LV), kurš vadīs šīs komitejas darbu, šodien Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā pastāstīja, ka ir ieplānotas regulārās tikšanās - pirmdienās, reizi divās nedēļās. Šīs sanāksmes plānots sākt no 20.maija.

Savukārt deputāts Igors Pimenovs (S) vaicāja, kā opozīcija varētu iesaistīties šajā darbā, kā arī rosināja izveidot parlamentā Nodokļu politikas apakškomisiju. Zakatistovs norādīja, ka Nodokļu politikas apakškomisija būtu noderīgs rīks, īpaši diskusijām ar nozari. Viņš arī atbildēja, ka Attīstības komiteja ir koalīcija partiju koordinējošs darba rīks, lai mēģinātu rast vienprātību noteiktos jautājumos.

LETA jau vēstīja, ka Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība patlaban neveiks izmaiņas iepriekšējā premjera Māra Kučinska (ZZS) veiktajās izmaiņās nodokļos.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) intervijā aģentūrai LETA pauda, ka visas valdību veidojošās partijas ir panākušas izpratni, ka nodokļus varētu mainīt vienreiz četros gados, kamēr darbojas konkrētā valdība un parlaments.

"Šāda pieeja ir atbalstāma, lai nebūtu situācijas, ka ikreiz, kad budžetā pietrūkst naudas, tiek veiktas pēkšņas izmaiņas nodokļos. Valdības vadītājs arī uzsver, ka svarīga ir pārmantojamība, proti, mēs uzņemamies iepriekšējās saistības - gan to, kas tika iebalsots budžetā, gan arī nodokļu jomā. Tāpēc arī dosim iepriekšējās valdības sāktajai nodokļu reformai trīs gadus un vēlāk to izvērtēsim," atzina ministrs.

Plānots, ka no 2020.gada sākuma līdz vidum valdība ar sociālajiem partneriem un uzņēmēju organizācijām spriedīs par iespējamām izmaiņām nodokļos.

"Patlaban vēl nevaru konkrēti pateikt, kādas tieši izmaiņas gaidāmas. Tiesa, redzu atsevišķus iespējamus uzlabojumus, kam nebūtu būtiska ietekme uz uzņēmējdarbības vidi. Viens risināms jautājums ir darbaspēka nodokļu uzskaite un apmaksa, bet otrs ir jautājums par ziedojumiem nevalstiskajām organizācijām (NVO), kurām patlaban ir problemātiski piesaistīt ziedojumus," sacīja Reirs.

Uz augšu