FOTO: Andris Zemels

Valda Lūriņa režisētajā izrādē leģendārā ansambļa dalībniekus atveido Mārtiņš Brūveris, Mārtiņš Egliens, Inita Sondore, Ginta Krievkalna, Marģers Eglinskis, Rolands Beķeris un Ieva Sutugova, bet īpašā viešņa bija "Čikāgas piecīšu" dalībniece Lorija Vuda. Izrādes horeogrāfs – Jānis Putniņš.

"Izrāde ir  izdevusies ļoti skaista, un skatītāji to uzņem ar stāvovācijām, smiekliem un asarām!  Aizverot acis, ir sajūta, ka uz skatuves tiešām stāv Alberts Legzdiņš un Armands Birkens. Izrāde pilnībā ir saglabājusi to skaisto burvību, kas ir "Čikāgas piecīšu" dziesmās, un devusi jaunu pienesumu, kas ir krāšņie  tērpi un īpaši asprātīgā horeogrāfija. "Čikāgas piecīšu” dziesmas ir ieguvušas jaunu skanējumu un elpu, tā tiešām ir skaista vīzija par "Čikāgas piecīšiem" un viņu dziesmām” - tā pēc izrādēm secināja ansambļa ilggadējā dalībniece Lorija Vuda-Cinkusa, kura arī kāpa uz skatuves un piedalījās divās izrādes dziesmās.

Šogad aprit 30 gadi kopš “Čikāgas piecīšu” atgriešanās Latvijā 1989. gadā ar slaveno koncertu Mežaparka estrādē – tā bija pirmā reize, kad Latvijas iedzīvotāji dzīvē tikās ar iemīļoto grupu. “Čikāgas piecīšu” izpildītās dziesmas jau gadiem bija ārkārtīgi populāras Latvijā, kaut arī neviens nebija redzējis, kā izskatās dziedātāji, un pat nezināja, kā viņus sauc. Nelegālie “Čikāgas piecīšu” ieraksti klejoja un tika pārrakstīti neskaitāmas reizes, līdz plates un magnetofona lentes vārda pilnā nozīmē juka ārā un kļuva caurspīdīgas no spēlēšanas.

Nepārvērtējama ir Alberta Legzdiņa nozīme “Čikāgas piecīšu” pastāvēšanā. Viņš izkopa īpašu humorpilnu grupas koncertēšanas stilu. Tie būtībā nebija koncerti, bet izrādes ar dziesmām un humora skečiem, kuros vienmēr skanēja aktuāli, nevienu neaizskaroši joki, par kuriem visi zināja, ka tādi būs, un tos ļoti gaidīja. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi” un “Čikāgas piecīšu” populārākās dziesmas.  Daudzas “Čikāgas piecīšu” dziesmas ir foklorizējušās un joprojām skan kopīgās sadziedāšanās reizēs - “Līgo, māmiņ!”, “Es redzēju bāleliņu”, “Ir septiņi no rīta” u.c. Daudzi varbūt nemaz nezina, ka “ Vecpiebalgas ūdensrozes” arī ir Alberta Legzdiņa dziesma, kā arī jestrās “Mans brāļa dārzs”. “Kurpniekzeļļi”, “Hei laili”, “Made in Latvia” un neskaitāmi daudzas citas dziesmas.

Izrādes veidotāji ir parūpējušies, lai dziesmu muzikālais noformējums būtu ļoti kvalitatīvs, tā veidošanā iesaistīti lieliski mūziķi – Jānis Kalniņš (soloģitāra), Aigars Grāveris (basģitāra), Uģis Krūskops (sitamie instrumenti) un Raimonds Macats (mutes ermoņikas).

Izrādes režisors Valdis Lūriņš: “Tā ir sanācis, ka savā laikā Alberts Legzdiņš man piedāvāja veidot izrādi par "Čikāgas piecīšiem”. Laiks ir izdarījis savas korekcijas, un Alberta Legzdiņa vēlēšanās īstenojas tagad. Izrādē noteikti būs arī šodienas aktualitātes, jo "Čikāgas piecīši” vienmēr prata būt aktuāli, un to mēs saglabāsim savā izrādē. Es ļoti ceru, ka šī izrāde būs interesanta gan jauniešiem, gan vecākajai paaudzei, kura atcerēsies to laiku un varbūt paši sajutīsies jauni.”

Šarmantā Alberta Legzdiņa tēlā iejutīsies Mārtiņš Egliens, kurš pats ir ļoti atraktīvs aktieris ar izteiktu spēju sadarboties ar publiku. Viņš ļaus skatītājiem izbaudīt “Čikāgas piecīšu” jokus un gaisotni. Mārtiņš Brūveris kļūs par Armandu Birkenu un valdzinās skatītājus ar savu apbrīnojamo balss tembru liriskajās dziesmās. Janīnas Ankipānes šarmu un muzikalitāti iznesīs dziedātāja Ieva Sutugova.  Lorijas Vudas tēlā iejutīsies dziedātāja Ginta Krievkalna vai Dailes teātra aktrise Inita Sondore. Marģers Eglinskis atveidos gan Uldi Ievānu, gan Uldi Streipu, kuri abi bija izcili joku meistari grupā. Vēl izrādē skatītāji varēs tikties ar Ilmāru Dzeni, ko atveidos Liepājas teātra dziedošais, lieliskais aktieris Rolands Beķeris. Ilmārs Dzenis pašos pirmsākumos ir dziedājis “Čikāgas piecīšos”, taču vēlāk bijis spiests pārcelties uz Floridu, kur sāka pats savu mūziķa karjeru. Izrādē kā Larisa Mondrusa uzmirdzēs Ginta Krievkalna. Jāpiebilst gan, ka Larisa Mondrusa emigrēja no Latvijas krietni vēlāk un viņai nav nekāda sakara ar “Čikāgas piecīšiem”, tomēr arī viņas dziesma “Svešā zemā stādu rozes” ir tautā ļoti populāra un piederīga tā laika notikumiem, tāpēc skatītājiem būs interesanti tikties arī ar viņu.

Nākamās izrādes varēs redzēt un baudīt: 13.jūlijā Madonā, 28.jūlijā Tukumā, 2.augustā Saldū, 3.augustā Kuldīgā, 4.augustā Jelgavā, 17.augustā Kandavā, 16.augustā Ulbrokā, 18.augustā Cēsīs, 23.augustā Bauskā, 24.augustā Smiltenē un citur Latvijā. 

Biļetes uz izrādi varat iegādāties šeit
Un visās Biļešu paradīzes kasēs.