S, 30.09.2023.

Perfektai guļamistabas harmonijai - trīs fen šui pamatlikumi

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: JYSK

Fen šui ir sena ķīniešu mācība, pēc kuras mājas iekārtošanas likumiem ir iespējams sabalansēt mājokļa enerģiju, tādējādi padarot tā auru harmoniskāku. Lūk, trīs pamatprincipi, kas jāievēro, lai uzlabotu enerģiju mājas miera telpā - guļamistabā.  

Izvēlies maigas krāsas

Guļamistabas interjerā izvairies no spilgtām, tumšām un izteiktām krāsām, bet to vietā izvēlies gaišus un mierīgus toņus. Mierpilnā guļamistabā iederēsies persiku, gaiši zila, balta, bēša vai zeltaini brūna krāsa. Lai istabā dominētu šīs krāsas, iekārto istabas centrālo objektu, gultu, ar šāda toņa gultasveļu vai dekoriem. Izvēlies gaišus spilvenu un segu pārvalkus, kā arī dekoratīvos spilvenus un gultas pārklāju. Tas pats attiecas uz dekoriem. 

Foto: JYSK

Novieto gultu gudri

Pēc fen šui gudrībām gulta ir jānovieto iepretim durvīm, taču tās nedrīkst atrasties vienā līnijā. Durvīm ir jābūt labi pārredzamām no gultas, taču tām nevajadzētu būt pārāk tuvu gulēšanas vietai. Savukārt gultas galvgalim ir jābūt cieši piekļautam pie sienas. Ņem vērā, ka gultas sānu malas nedrīkst būt piekļautas cieši pie sienas - šāda pozīcija neļauj gultā "iekāpt" mīlestībai. 

Foto: JYSK

Nekādas elektronikas

Guļamistabā centies izvairīties no elektronikas - dažādām iekārtām un ierīcēm. Nenovieto guļamistabā datorgaldu ar milzīgu datora ekrānu un jaudīgu procesoru, vai arī televizoru ar mūzikas centru. Tā vietā guļamistabu pārvērt par "bezelektronikas oāzi", kuru piepildi ar svaigiem ziediem, augiem, gleznām un fotorāmjiem, kuros izkārtotas fotogrāfijas no nozīmīgiem notikumiem. 

Foto: JYSK
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu