Pēdējā repatriācijas reisā no Stambulas uz Rīgu vēl pieejamas brīvas vietas

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Repatriācijas reisā, kas šodien plkst.15.50 izlidos no Stambulas, Turcijā, vēl ir pieejamas brīvas vietas, informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris.

Beķeris pavēstīja, ka ĀM vairāk nekā nedēļu aicināja Latvijas valstspiederīgos doties uz Stambulu vai Eiropu, no kurienes tiktu plānoti repatriācijas reisi. Šodienas Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" repatriācijas reiss no Stambulas ieradīsies Rīgā plkst.17.30.

Ministrijas pārstāvis atzīmēja, ka mazās pasažieru atsaucības dēļ jau nedēļas nogalē tika atcelts "airBaltic" repatriācijas reiss no Stambulas Turcijā uz Rīgu.

ĀM preses sekretārs skaidroja, ka cilvēku mazā interese par "airBaltic" reisu skaidrojama ar dažādās valstīs atšķirīgajiem ceļošanas ierobežojumiem, pieļaujot, ka daudzi Latvijas valstspiederīgie nebija paspējuši ierasties Stambulā. Tāpat ir ceļotāji, kuri mainījuši ceļošanas maršrutu, vai arī pieņēmuši lēmumu palikt pašreizējā vietā līdz ārkārtējās situācijas Latvijā beigām, skaidroja Beķeris.

Kā ziņots, ĀM panākusi vienošanos ar Turciju, ka Latvijas valstspiederīgie ceļotāji varēs līdz 23.martam nokļūt tranzītā līdz Stambulai. Ceļotāji ar nopirktu "airBaltic" biļeti varēs tik tranzītā Stambulas lidostā, lai ar pēdējo reisu no Stambulas atgrieztos mājās.

Beķeris uzsvēra, ka pēc 23.marta plkst.23 "pilnīgi noteikti" reisi no Stambulas nenotiks, ja vien neradīsies kāda neplānota situācija.

Uz augšu