Zemkopības ministrija aicina darbu zaudējušos strādāt lauku saimniecībās un uzņēmumos

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Zemkopības ministrija (ZM) un lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas ārkārtējās situācijas laikā, kad Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ daļa cilvēku uz laiku ir zaudējusi darbu, aicina izmantot iespēju rast darbu lauku saimniecībās un uzņēmumos, informēja ministrijā.

ZM vērsa uzmanību, ka daļa Latvijas lauku saimniecību izjūt darbaspēka trūkumu un piedāvā gan pastāvīgu, gan arī sezonas darbu dažādās lauksaimniecības nozarēs. Vairākās lauksaimniecības nozarēs uzņēmēji saskaras ar regulāru darbaspēka trūkumu. Piemēram, darbinieki ir ļoti gaidīti dārzkopībā un augļkopībā.

Ministrijā atgādināja, ka darbinieku trūkuma dēļ nereti dārzkopībā un augļkopībā uz lauka nenovākta paliek daļa izaudzētā. 2020.gada lauku darbu sezonā saskaņā ar aplēsēm dārzkopības un augļkopības nozares varētu piedāvāt darbu līdz pat 2000 strādājošo. Lauku saimniecības darbiniekus gaida ar lielu atsaucību.

"Šis ir sarežģītu izaicinājumu laiks vairākām nozarēm kā Latvijā, tā arī visā pasaulē. Jauna vai pagaidu darba rašana ir viens no aktuālajiem jautājumiem, kas patlaban satrauc Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus. Tādēļ ir svarīgi ņemt vērā, ka lauksaimniecības nozarē arī patlaban ir plašas iespējas rast darbu dažādās saimniecībās un uzņēmumos," pauda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Viņš uzsvēra, ka šajā sfērā ir ne vien iespēja rast pagaidu darbu, bet pat saskatīt un sasaistīt savas turpmākās darba gaitas ar lauksaimniecības nozari, ražojot "jau izsenis iecienītus produktus, kā arī radīt arvien jaunas un inovatīvas pārtikas preces".

ZM atgādināja, ka darba meklētāji vakancēm darbam lauku saimniecībās var pieteikties attālināti Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) CV un vakanču portālā. Šobrīd NVA ir reģistrēts apmēram 700 aktuālo brīvo darba vietu lauksaimniecības jomā.

Tāpat ministrijā aicināja arī darba devējus, kas ir strādājošo meklējumos, vakances savās lauku saimniecībās vai uzņēmumos pieteikt NVA CV un vakanču portālā.

Pagājušajā nedēļā arī Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomē (LOSP) informēja, ka daudzas zemnieku saimniecības patlaban meklē darba rokas un labprāt nodarbinātu bez darba palikušos.

"Aicinām visus, kas drīkst, var, spēj un grib, atbalstīt mūsu lauksaimniekus, ne tikai iegādājoties viņu piedāvātos produktus, bet nepieciešamības gadījumā arī doties palīgā darbos. Daudzas saimniecības meklē darba rokas," uzsvēra LOSP.

Tikmēr Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija sociālajā tīklā "Facebook" darba devējiem un darba ņēmējiem aicina vienam otru atrast vietnē www.darbabirza.com.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu