Mūža pensijas apdrošināšanā pērn parakstīto prēmiju apmērs audzis par 62,4%

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Evija Trifanova / LETA

Mūža pensijas apdrošināšanā pagājušajā gadā dzīvības apdrošinātāji bruto prēmijās kopumā parakstījuši 40,987 miljonus eiro, kas ir par 62,4% vairāk nekā 2018.gadā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati (FKTK).

Vienlaikus bruto atlīdzībās mūža pensijas apdrošināšanā 2019.gadā dzīvības apdrošināšanas kompānijas izmaksājušas 9,806 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 89% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. 

Tostarp, pēc FKTK datiem, "SEB Life and Pension Baltic SE" (iepriekš "SEB dzīvības apdrošināšana") mūža pensijas apdrošināšanā pērn prēmijās parakstījusi 19,552 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksājusi 5,519 miljonus eiro, savukārt "Compensa Life Vienna Insurance Group SE" Latvijas filiāle mūža pensijas apdrošināšanā prēmijās parakstījusi 10,102 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksājusi - 2,085 miljonus eiro.  

"CBL Life" mūža pensijas apdrošināšanā 2019.gadā prēmijās parakstījusi 9,419 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksājusi - 1,628 miljonus eiro, kamēr "Ergo Life Insurance SE" Latvijas filiāle mūža pensijas apdrošināšanā prēmijās parakstījusi 1,914 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksājusi - 573 109 eiro.

Latvijā mūža pensijas pakalpojumu piedāvā četras apdrošināšanas kompānijas - "SEB Life and Pension Baltic SE", "Ergo Life Insurance SE" Latvijas filiāle, "Compensa Life Vienna Insurance Group SE" Latvijas filiāle un "CBL Life". 

Mūža pensijas nodrošināšanai tiek izmantoti valsts fondēto pensiju shēmā uzkrātie līdzekļi. Lai saņemtu mūža pensiju, pensionējoties ir jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) iesniegums par vēlmi saņemt mūža pensijas apdrošināšanu pie kāda no dzīvības apdrošinātājiem un jānoslēdz ar to mūža pensijas apdrošināšanas līgums. 

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi. 

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu