Līdz gada beigām pagarinās iespēju saņemt slimības pabalstu par Covid-19 dēļ izsniegtu darbnespējas lapu

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Valdība ir atbalstījusi grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", ar kuriem plānots pagarināt termiņu, kādā valsts turpina sniegt atbalstu darba devējiem, apmaksājot saistībā ar Covid-19 saslimšanu izsniegtās darbnespējas lapas, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļa.

Līdz šim likums paredzēja, ka cilvēkiem, kuriem šāda iemesla dēļ laikā no 22.marta līdz 30.jūnijam ir izsniegta darba nespējas lapa, slimības pabalstu piešķir un izmaksā par laiku no darbnespējas otrās dienas. Tagad plānots, ka šis termiņš būs pagarināts līdz 31.decembrim.

Likumprojekts arī paredz sniegt atbalstu cilvēkiem, kuriem izsniegta darbnespējas lapa sakarā ar Covid-19 vai atrašanos karantīnā un kuras līdz ar to šobrīd ir pārsniegušas likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" noteikto slimības pabalsta kopējo izmaksas termiņu.

Likumprojektā noteikts, ka līdz 2020.gada 31.decembrim slimības pabalsta izmaksas periodā, bet ne ilgāk par 52 nedēļām triju gadu periodā, neieskaita darbnespējas dienas, par kurām personai izsniegta darbnespējas lapa sakarā ar saslimšanu ar Covid-19 vai atrašanos karantīnā.

Termiņš "līdz 2020.gada 31.decembrim" noteikts kā pagaidu laikposms, kurā, izvērtējot Covid-19 tālāko attīstību un radītās sekas, tiks lemts par nepieciešamību likumprojektā noteikto termiņu pagarināt, uzsver LM.

Izmaiņas vēl jāpieņem Saeimai.

Uz augšu