Pk, 12.08.2022.

ST ierosinātas vēl trīs lietas par Reģionālo reformu

TVNET/LETA
ST ierosinātas vēl trīs lietas par Reģionālo reformu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Karte "Administratīvi teritoriālais iedalījums un tā teritoriālās vienības - novada pilsētas un pagasti 2021".
Karte "Administratīvi teritoriālais iedalījums un tā teritoriālās vienības - novada pilsētas un pagasti 2021". Foto: Publicitātes foto / LETA

Satversmes tiesā (ST) šonedēļ ierosinātas vēl trīs lietas saistībā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, informēja ST pārstāve Zanda Meinarte.

Jaunās lietas ierosinātas par Mazsalacas novada pievienošanu Valmieras novadam, Iecavas pilsētas un Iecavas pagasta pievienošanu Bauskas novadam, kā arī par Murmastienes pagasta, Varakļānu pagasta un Varakļānu pilsētas pievienošanu Rēzeknes novadam.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā tika ierosinātas lietas par Salas pagasta un Sēlpils pagasta pievienošanu Jēkabpils novadam, Carnikavas pagasta pievienošanu Ādažu novadam, kā arī par Vangažu pilsētas pievienošanu Ropažu novadam un Inčukalna pagasta pievienošanu Siguldas novadam.

Arī vairākas citas pašvaldības izteikušas gatavību vērsties ST pret administratīvi teritoriālo reformu.

ST ir uzaicinājusi Saeimu līdz gada 3.novembrim iesniegt tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2021.gada 3.februāris. Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lemj pēc lietas sagatavošanas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu