“Šo nozaru pārstāvjiem mēs neatsakām, taču ļoti rūpīgi tos izvērtējam. Skatāmies, kā uzņēmumam ir klājies, vai viņš ir spējis atrast jaunus darbības virzienus ārkārtas situācijas apstākļos, kādas ir viņa perspektīvas. Ja rodas kādas šaubas, mums palīdz komunikācija ar uzņēmuma pārstāvjiem. Cenšamies noskaidrot, vai uzņēmumam ir biznesa plāns, kā viņš plāno saglabāt savas pozīcijas tirgū un kādas ir uzņēmuma tālākās attīstības perspektīvas vadības skatījumā,” saka Mironovs.
Covid-19 apstākļos banka turpina izsniegt mikrokredītus uzņēmējiem, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību, kā arī mežsaimniekiem, IT sektorā strādājošām kompānijām un lauksaimniekiem. Šajās nozarēs strādājošo uzņēmumu pieteikumi tiek izvērtēti ātri – 10-15 minūšu laikā, turklāt lielākā daļa pārbaužu tiek veiktas automātiski, izmantojot bankas iekšējos algoritmus, kurus izstrādājis bankas “Citadele” matemātiskās modelēšanas departaments "Data Science".
Tāpat, jāņem vērā, ka neskatoties uz pandēmijas dēļ noteikto ārkārtējo situāciju pavasarī un vasaras sākumā, izsniegtā finansējuma un pieteikumu skaits bija samērā liels jau no maija, un sākot ar jūliju arvien pieauga, septembrī sasniedzot lielāko izsniegtā finansējuma apmēru – gandrīz 800 tūkstošus eiro.
“Kopumā varam secināt, ka uzņēmumi turpina īstenot savus attīstības plānus un piesaistīt tam finansējumu. Turklāt arvien vairāk uzņēmumi novērtē mūsu radītu iespēju finansējumam pieteikties attālināti,” papildina “Citadeles” valdes loceklis Mironovs.
“Citadele” atgādina, ka ne mazāk svarīga ir arī uzņēmuma pārstāvju – fizisko personu finanšu disciplīna. Mazais uzņēmums parasti ir ģimenes bizness, tā īpašnieki vienlaicīgi ir arī uzņēmuma vadītāji. Raugoties, kāda ir uzņēmuma vadītāja maksājumu disciplīna, banka var spriest arī par to, cik disciplinēts būs pats uzņēmums, veicot finansējuma atmaksu.
“Iesniedzot pieteikumu finansējuma saņemšanai, centieties no savas puses izvērtēt sava uzņēmuma maksātspēju un to, cik patiešām jums ir nepieciešama pieprasītā summa.
Jo neviens labāk par jums nezina visas sava biznesa nianses. Tas atvieglos jums piemērotākā finansējuma piemeklēšanu. Uzņēmējam un bankai rīkojoties pareizi, var ātrāk atrast abām pusēm pieņemamu risinājumu,” noslēdz Mironovs.
Raksts tapis sadarbībā ar banku "Citadele"