Vienoto sabiedriskā transporta biļešu sistēmu par 557 600 eiro veidos "Codex"

Sabiedriskais transports. Ilustratīvs foto. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Autotransporta direkcija atkārtotā konkursā par vienotas sabiedriskā transporta biļešu sistēmas izstrādi, uzturēšanu un izmaiņu pieprasījumu realizāciju noslēgusi līgumu ar SIA "Codex", kuras piedāvātā līgumcena bija 557 600 eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

Kā norādīja direkcijā, sistēmu paredzēts izstrādāt apmēram desmit mēnešu laikā, lai iekļautos sākotnējos plānos to ieviest jau šogad, lai gan konkursa nolikumā teikts, ka papildu četri mēneši tiek atvēlēti sistēmas pieņemšanai un ieviešanai produktīvajā lietošanā.

Tāpat sistēmas uzturēšanas termiņš, kura laikā var tikt veiktas izmaiņas pieprasījumu realizācijā, ir 36 mēneši no brīža, kad ir parakstīts nodošanas-pieņemšanas akts par sistēmas izstrādes noslēgšanu.

Iepirkumam pieteicās kopumā sešas kompānijas, tostarp "Codex", kuru piedāvājums bija finansiāli lētākais. Pirms iepirkuma kā paredzamo līgumcenu Autotransporta direkcija bija noteikusi 650 000 eiro.

Kā ziņots, pirmo reizi iepirkums tika izsludināts pērn jūlijā. Septembrī iepirkuma procedūra tika pārtraukta, lai mainītu konkursa dokumentācijā ietvertos noteikumus, jo iepriekš atsevišķi nolikuma dokumentācijā norādītie nosacījumi bija savstarpējā pretrunā viens ar otru.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka, pārtraucot šo iepirkumu, vienotās biļešu informācijas sistēmas projekta realizācija netiek apdraudēta. Joprojām tika plānots, ka vienotā biļešu informācijas sistēma sāks darboties līdz ar jauno sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu darbības uzsākšanu.

Vienotu biļešu noliktavas sistēmas izstrādi Autotransporta direkcija sāka, lai pasažieri varētu ērtāk un ātrāk iegādāties autobusa un vilciena biļeti.

Plone skaidroja, ka, izveidojot attiecīgo sistēmu, pasažieris varēs iegādāties biļeti braucienam jebkurā reisā ikvienā biļešu tirdzniecības vietā, tajā skaitā arī internetā. Tāpat tiks ieviesta vienotā biļete - viena biļete būs derīga braucienam ar pārsēšanos citā autobusā vai vilcienā, abonementa biļetes varēs iegādāties arī internetā, jebkuras biļetes iegāde internetā būs bez uzcenojuma, pasažierim būs iespēja iegādāties biļeti attālināti un rezervēt vēlamo sēdvietu.

Biļešu noliktava ļaus nodrošināt ne tikai ērtāku, ātrāku un mūsdienīgu biļešu tirgošanu, bet tas būs arī papildu kontroles rīks, jo kontrolieriem brauciena laikā būs pieejama informācija par visām pārdotajām biļetēm. Autotransporta direkcija, izveidojot vienotu biļešu noliktavu, varēs nodrošināt pieeju datiem visiem ieinteresētajiem biļešu tirgotājiem, tādējādi nodrošinot brīvu konkurenci. Paredzēts, ka biļešu noliktava tiks ieviesta 2021.gadā.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Uz augšu
Back