Ķīnas regulators piespriež kompānijai "Alibaba" 18,2 miljardu juaņu naudassodu

Alibaba logo FOTO: Reuters/ScanPix

Ķīnas Valsts tirgus regulēšanas pārvalde sestdien piespriedusi interneta tirdzniecības kompānijai "Alibaba" 18,2 miljardu juaņu (2,33 miljardu eiro) naudassodu par monopoldarbības uzraudzības noteikumu pārkāpšanu.

Kā vēsta Ķīnas valsts mediji, regulators pabeidzis decembrī uzsākto izmeklēšanu pret "Alibaba" un atzinis, ka kompānija izmantojusi dominējošo stāvokli tirgū, ierobežojot konkurenci mazumtirgotājiem, kuri izmanto "Alibaba" platformas,  un tādējādi kropļojot brīvu preču apriti.

Kompānijai piespriestais naudassods līdzinās 4 procentiem no tās 2019.gada apgrozījuma Ķīnas teritorijā, kas sasniedza 456 miljardus juaņu.

Ķīnas amatpersonas pēdējos mēnešos likušas noprast, ka Pekina gatavojas ieņemt stingrāku nostāju pret strauji augošajām tehnoloģiju kompānijām, kuru interneta platformu pakalpojumi piesaistījuši simtiem miljoniem pastāvīgu lietotāju, nodrošinot tām milzīgus ieņēmumus. To skaitā ir arī "Alibaba" - viens no Ķīnas ietekmīgākajiem uzņēmumiem, kura panākumi radījuši apvērsumu e-tirdzniecības jomā un padarījuši tā dibinātāju Džeku Ma par Ķīnas bagātāko cilvēku.

Īpaša varasiestāžu uzmanība šai kompānijai pievērsta, kopš Ma oktobrī izteicās, ka regulatori "atpaliek no mūsdienu realitātes", izrādot bažas par "Alibaba" finanšu pakalpojumu meitsabiedrības "Ant Group" centieniem nostiprināties kreditēšanas, īpašumu pārvaldīšanas un apdrošināšanas nozarē.

Novembra sākumā Ķīnas regulatori negaidīti atlika "Ant Group" akciju kotēšanu Šanhajas biržā. Bija gaidāms, ka šis kļūtu par pasaulē lielāko akciju sākotnējo publisko piedāvājumu.

Pekina cenšas iegrožot iedzīvotāju parādsaistību pieaugumu un kompāniju haotisko kreditēšanas politiku, uzlūkojot "Ant" pieaugošo ietekmi un Džeka Ma izteikumus kā izaicinājumu finanšu nozarei, kurā dominējošā loma ir valstij.

Uz augšu
Back