Rīgā vairākās daudzdzīvokļu mājās jau izbeidz apkures sezonu

Ilustratīvs foto. FOTO: Tiko Aramyan/Shutterstock

Pamatojoties uz pašu iedzīvotāju iesniegumiem, pašvaldības SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) vairākās daudzdzīvokļu mājās pārtraucis centralizēto siltumapgādi, TVNET uzzināja uzņēmumā. 

Līdz šim iespēju apkures sezonu beigt agrāk izmantojušas trīs mājas.

Divās ēkās Maskavas ielā apkure tika pārtraukta 19. un 20. aprīlī pēc pilnvarotās personas iesnieguma. Savukārt ēkai Bauskas ielā apkures sezona tiks noslēgta 28.aprīlī. Šobrīd nav novērojama paaugstināta interese par apkures sezonas pārtraukšanu, jo laikapstākļi šogad ir izteikti svārstīgi, atsevišķām siltām dienām mijoties ar ilgākiem zemas temperatūras periodiem, norāda uzņēmumā.

RNP darbinieki ikdienas režīmā seko līdzi laika prognozei, lai, iestājoties siltākiem laikapstākļiem, pārtrauktu apkures sezonu.

Pavasara mainīgajos laika apstākļos, kad dienas laikā temperatūra var pārsniegt +10 un vairāk grādus, bet nakts laikā nokristies zem 0 grādiem, daudzdzīvokļu mājas automatizētā siltumapgādes sistēma nodrošina automātisku siltuma padeves pielāgošanos atbilstoši āra gaisa temperatūras svārstībām, tādējādi nodrošinot, ka pavasara sezonā mājas netiek pārkurinātas un siltumenerģija apkurei tiek patērēta tikai nepieciešamajā apjomā, uzturot dzīvokļos komfortablu temperatūru.

RNP aicina dzīvokļu īpašniekus sekot līdzi temperatūras režīmam dzīvokļos – ja siltās dienās telpās ir paaugstināta temperatūra, iedzīvotāji tiek aicināti par to informēt pārvaldnieku, lai pārbaudītu siltummezgla darbību.

Uzņēmums atgādina, ka klienti var pieņemt lēmumu par centralizētās apkures ātrāku pārtraukšanu. Mājas pilnvarotā persona, biedrība vai dzīvokļu īpašnieku kopība var pieņemt šādu lēmumu, nosūtot iesniegumu uz vienoto e-pasta adresi, atstājot lēmumu pastkastē pie RNP Klientu apkalpošanas centriem vai ar pasta starpniecību nosūtot uz RNP juridisko adresi.

RNP arī norāda, ka saviem klientiem par savlaicīgi nesamaksātiem rēķiniem ārkārtējās situācijas laikā un arī šobrīd, kad ārkārtējā situācija ir atcelta, līdz turpmākiem paziņojumiem nepiemēros nokavējuma procentus, ka arī līgumsodu.

Uz augšu
Back