Rīga atsaka biedrībai nodokļa atlaidi zemei, uz kuras cels māju jauniešiem ar īpašām vajadzībām

Biedrības "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi" vadītāja Inga Šķestere. FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” dienas centrā jaunieši ar smagiem attīstības traucējumiem paši darina sveces, lai par nopelnīto naudu uzceltu māju. Šobrīd zeme jau ir iegādāta, taču biedrībai atteikta zemes nodokļa atlaide.

Lai gan “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” ir sabiedriska labuma organizācija, par viņu iegādāto zemes platību tiek prasīts pilns zemes nodoklis – vairāk nekā 700 eiro.

"Pamatojums ir tāds, ka mēs šobrīd uz šī zemes gabala neveicam nekādas darbības, kas būtu uzskatāmas par sabiedriskā labuma darbību. Bet tas, ko mēs darām, – mēs izstrādājam projektu, lai izveidotu pakalpojumu cilvēkiem ar ļoti smagiem attīstības traucējumiem,” skaidroja biedrības vadītāja Inga Šķestere.

Rīgas dome ļoti skrupulozi paliek pie sava skatījuma uz likuma pantiem un saistošajiem noteikumiem, proti, 90% nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojums pienākas par īpašumu, kuru jau lieto.

Notikušo komentējis arī Tiesībsarga birojs, norādot, ka pašvaldība saistošajos noteikumos drīkst paredzēt atvieglojumus atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļu maksātāju kategorijām.

Plašāk skaties sižetā!

Uz augšu
Back