Dubultosies maksa par siltumu vairākos Jelgavas novada ciematos

Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

Oktobra beigās teju dubultosies maksa par siltumu vairākos ciematos Jelgavas novadā, kur siltumenerģiju nodrošina SIA "Ozolnieku KSDU", vēstīts izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Brankās siltumenerģijas ražošanas, pārvaldes, sadales un tirdzniecības tarifs palielināsies no 49,52 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 97,46 eiro par MWh, kas ir par teju 97% vairāk.

Ānē palielinājums būs nedaudz mazāks, sasniedzot 95%. Proti, no 21.oktobra tarifs būs 101,93 eiro par MWh līdzšinējo 52,24 eiro par MWh vietā.

Tarifa pieaugums gaidāms arī Ozolniekos, kur tas pašlaik ir 56,52 eiro par MWh. Oktobrī tarifs palielināsies par 35%, sasniedzot 76,35 eiro par MWh.

Plānots, ka jaunie tarifi būs spēkā līdz 2023.gada februārim, kad tie atkal nedaudz pieaugs.

"Ozolnieku KSDU" skaidroja, ka tarifu izmaiņas ir saistītas ar kurināmā - dabasgāzes un šķeldas - cenas pieaugumu.

Iepazīties ar tarifiem un tarifu pamatojumā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus uzņēmuma klienti var "Ozolnieku KSDU" Kastaņu ielā 2, Ozolniekos. Priekšlikumus un ieteikumus par tarifu rakstveidā vai elektroniski var iesniegt uzņēmumam, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Jelgavas novada pašvaldībai piederošā "Ozolnieku KSDU" apgrozījums 2020.gadā ir bijis 1,861 miljoni eiro, siltuma ražotājs cietis 80 942 eiro zaudējumus.

Uz augšu
Back