Jēkabpils plāno atkārtotu siltumenerģijas tarifa kāpumu

Цены за отопление. Иллюстративное фото FOTO: Shutterstock

Jēkabpilī no 1.marta siltumenerģijas tarifs varētu pieaugt vēl par 9,36%.

"Jēkabpils siltums" iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) siltumenerģijas tarifu, kurā piedāvāts no marta palielināt gala tarifu no 69,32 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) līdz 75,81 eiro par MWh bez PVN.

Tostarp siltumenerģijas ražošanas tarifu plānots palielināt par 11,18% - līdz 54,2 eiro par MWh, bet siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu plānots celt par 5,27% - līdz 20,76 eiro par MWh. Vienlaikus siltumenerģijas tirdzniecības tarifs un dabasgāzes akcīzes nodokļa komponente saglabāsies nemainīga.

Uzņēmumā skaidro, ka spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar dabasgāzes cenas palielinājumu un pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņām.

Jau vēstīts, ka SPRK šogad 18.janvārī apstiprināja jaunu "Jēkabpils siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kas stāsies spēkā 1.februārī. Siltumenerģijas tarifs Jēkabpilī, salīdzinot ar piemērojamo tarifu janvārī, pieaugs par 5,8% - no 65,52 eiro par MWh līdz 69,32 eiro par MWh.

Tāpat ziņots, ka no šā gada 1.janvāra "Jēkabpils siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs pieauga par 20% - līdz 65,52 eiro par MWh.

Uz augšu
Back