RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No nākamā gada OIK maksājumu veidos mainīgā daļa proporcionāli patēriņam un jaudas komponente

LETA 1
Foto: Ieva Cika / LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi jaunu Obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu aprēķināšanas metodiku, kas paredz jaunu kārtību, kādā elektroenerģijas lietotājiem no 2018.gada 1.janvāra veidosies maksājums par obligātā iepirkuma komponentēm (OIK), pavēstīja regulatorā.

OIK maksājumu turpmāk veidos mainīgā daļa proporcionāli patērētajai elektroenerģijai un fiksētā daļa (jaudas komponente), kas būs atkarīga no izmantotā sistēmas pakalpojuma veida.

Metodikā ir noteiktas OIK un jaudas komponenšu aprēķinā iekļaujamās izmaksas un aprēķināšanas kārtība. Turpmāk lietotāju maksājumi būs atkarīgi ne tikai no patēriņa apmēra, bet arī no izvēlētā pieslēguma veida un pieslēguma izmantošanas efektivitātes.

Plašāk par OIK ietekmi uz dažādām lietotāju grupām SPRK eksperti kopā ar pārstāvjiem no Ekonomikas ministrijas un AS «Sadales tīkls» informēs trešdien, 27.septembrī, plkst.11 Ekonomikas ministrijas organizētajā pasākumā.

Pirms metodikas apstiprināšanas regulators izsludināja publisko konsultāciju, aicinot ieinteresētās puses sniegt priekšlikumus un komentārus par metodikas projektu. Kopumā tika iesniegti 11 priekšlikumi, no kuriem lielākā daļa tika ņemti vērā.

Grozījumus obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu aprēķināšanas metodikā SPRK izstrādāja atbilstoši Saeimā apstiprinātajiem grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz no 2018.gada 1.janvāra ieviest jaunu jaudas maksājuma segšanas kārtību. Balstoties uz Saeimā pieņemto likumu, regulatoram metodika, kurā ir noteikta jaunā kārtība, jāizstrādā līdz 2017.gada 1.oktobrim.

ASV Sniegs Iepirkumi
1 Komentāri