LLKC: Kartupeļu glabāšanas laikā šogad varētu būt lielāki ražas zudumi nekā pagājušajā gadā

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ilustratīvs foto

FOTO: REUTERS/SCANPIX

Kartupeļu glabāšanas laikā šogad varētu būt lielāki ražas zudumi nekā pagājušajā gadā, sacīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

«Kartupeļu raža oktobrī nav bijusi tik laba. Šur tur būs arī nenovāktas platības, kas gan vairāk attiecas uz Latgali, taču arī citviet kāda daļa paliks nenovākta. Lietavu dēļ kartupeļi šogad tika vākti vēlāk un to novākšana turpinājās arī oktobrī. Līdz ar to paredzam, ka kartupeļi lielākoties uzglabāsies slikti un to glabāšanas laikā būs lielāki zudumi nekā pagājušajā gadā,» teica Balodis, piebilstot, ka, ilgāku laiku atradoties ūdenī, kartupeļi aiziet bojā vai uzglabājas slikti.

Pēc Baloža teiktā, ir ļoti grūti prognozēt, cik liela daļa ražas šogad netiks novākta lietavu un plūdu dēļ, jo situācija dažādās saimniecībās var atšķirties - kādai saimniecībai var būt novākts vairāk kartupeļu, citai mazāk. Iepriekš minēto faktoru dēļ kopējā kartupeļu raža šogad būs mazāka nekā pērn. Tajā pašā laikā saimniecībās, kur kartupeļi izauga un ražu veiksmīgi izdevās novākt, tā ir laba.

«Ražības ziņā šis gads ir labāks nekā iepriekšējais, bet kopējo ražas apmēru negatīvi ietekmēja vēlā ražas novākšana un tas, ka daļa platību noslīka plūdos. Tomēr kopumā kartupeļi šogad auga ļoti labi, ražas bija labas,» teica Balodis, komentējot kopējo situāciju nozarē.

LLKC Augkopības nodaļas vadītājs teica, ka patlaban kartupeļu ražu turpina novākt saimniecības, kur tā līdz galam vēl nav novākta, bet darbi joprojām ir iespējami.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Uz augšu