SM prasa 1,9 miljonus eiro ceļu un dzelzceļa ārkārtas uzturēšanas darbu izmaksu segšanai

Satiksmes ministrs Uldis Augulis

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Satiksmes ministrija (SM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem prasa 1,935 miljonus eiro, lai apmaksātu valsts autoceļu un dzelzceļa ārkārtas uzturēšanas darbus 2017.gada augusta lietavu un plūdu skartajās teritorijās, liecina valdības 10.oktobra sēdes darba kārtība.

SM skaidro, ka valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbiem piešķirtais finansējums ir nepietiekams un 2017.gada mitrā vasara un spēcīgās lietusgāzes augustā izraisīja ārkārtas situāciju Latgales reģionā un tā apkārtnē. Plūdu seku rezultātā radās valsts galveno, reģionālo un vietējo autoceļu infrastruktūras bojājumi, tostarp ceļu iebrukumi un pārrāvumi, caurteku nostiprinājumu izskalojumi. Plūdu seku likvidācijas darbu tāmes kopējās izmaksas ir 1,345 miljoni eiro.

Tāpat 23. un 24.augustā ilgstošu un intensīvu lietavu iespaidā iecirkņa Valsts robeža-Kārsava-Rēzekne dzelzceļa posmos Kārsava-Pureņi, Mežvidi-Ilzēni, Ilzēni-Burzava un iecirkņa Rēzekne-Daugavpils dzelzceļa posmā Malta-Krāce izveidojās ārkārtas situācija.

«Plūdu seku rezultātā vairākās vietās radās dzelzceļa infrastruktūras bojājumi, tostarp tika izskalota zemes klātne un konstatēti uzbēruma noslīdējumi un līdz ar to arī sliežu ceļa nosēdumi, radot nopietnu apdraudējumu vilcienu kustībai. Minētajos iecirkņos tika slēgta vilcienu kustība un nekavējoties sākti atjaunošanas darbi. Plūdu seku likvidācijas darbu rezultātā, lai atjaunotu vilcienu kustību augstākminētajos iecirkņos, AS «Latvijas dzelzceļš» tika radīti materiālie zaudējumi 590 003 eiro apmērā, tajā skaitā gan jaunu materiālu iegāde, gan darba samaksa un sociālā apdrošināšana, gan mašīnu darbs,» informē SM.

Atbilstoši Krīzes vadības padomes 2017.gada 29.augusta sēdes protokolam vairākām ministrijām uzdots sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā pieprasījumus par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem», lai segtu infrastruktūras atjaunošanu, kā arī kompensētu zaudējumus pašvaldībām un to iedzīvotājiem lietavu un plūdu laikā skartajās teritorijās.

Uz augšu