Krievijas miljardieris Avens apsver iespēju Rīgā atvērt savas privātkolekcijas mākslas muzeju

Ģenerālsponsors Pjotrs Avens piedalās atjaunotās Svētā Toma baznīcas 140. jubilejas pasākumā Jaunpiebalgā FOTO: Ieva Lūka / LETA

Krievijas miljardieris Pjotrs Avens apsver iespēju Rīgā atvērt savas privātkolekcijas mākslas muzeju, raksta «The Financial Times».

Iepriekš Avens nav gribējis savā kolekcijā esošos mākslas darbus izstādīt citviet, kā tikai savās mājās, taču gadu gaitā viņa nostāja ir mainījusies.

Avens savu privātā muzeja ieceri sākotnēji plānoja realizēt Maskavā vai Londonā, taču sapratis, ka tur ekspozīciju konkurence būs pārāk liela un aizēnos viņa privātkolekciju. Rīgā Avens saskata perspektīvu, jo Latvijā dzimis viņa vectēvs.

«Šī bija vien Krievijas kolekcija. Soli pa solim, tā kļūst starptautiska. Mani kārdina saiknes starp 20.gadsimta Itālijas, Vācijas un Krievijas mākslu, kuru kopā sakausē totalitārisma spēki,» teica Avens.

Sajūtot vēlmi dalīties ar mākslu, Avens vairākus mākslas darbus jau aizdevis Maskavas Ebreju Muzejam, Teita Modernās mākslas galerijai Londonā, kā arī Ņujorkas Modernās mākslas muzejam. «Es aizdodu aizvien vairāk un vairāk. Krievijas māksla to ir pelnījusi,» sacīja Avens.

Uz augšu
Back