Igaunijas "Swedbank" vadītājs: Apgalvojumi par Zviedrijas banku aiziešanu no Baltijas ir spekulācijas

FOTO: Ieva Čīka/LETA

 Apgalvojumi, ka naudas atmazgāšanas skandāla dēļ Zviedrijas bankas varētu atstāt Baltijas valstis, nav nekas cits kā spekulācijas, paziņojis Igaunijas "Swedbank" vadītājs Roberts Kits.

"Tās ir pilnīgas spekulācijas. Vairāk par to nevaru neko pateikt," sacījis Kīts laikrakstam "Postimees".

""Swedbank" vienmēr ir norādījusi, ka tai ir četri tirgi - Zviedrija, Igaunija, Latvija un Lietuva - un, cik man zināms, nav plānu to mainīt," uzsvēris Igaunijas "Swedbank" vadītājs.

Pēdējā laikā vairākos ārzemju plašsaziņas līdzekļos izteikti pieņēmumi, ka naudas atmazgāšanas skandālu dēļ "Swedbank" vai citas Ziemeļvalstu bankas varētu pārtraukt darbību Baltijas valstīs.

Par aiziešanu no Baltijas valstīm paziņojusi vienīgi Dānijas banka "Danske Bank". Tas notika pēc tam, kad Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraugs lika slēgt "Danske Bank" Igaunijas filiāli, jo tajā norisinājās liela mēroga naudas atmazgāšana.

Zviedrijas sabiedriskās televīzija SVT vēstījusi par aizdomām, ka starp "Danske Bank" un "Swedbank" Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,8 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

Uz augšu