Interesi iegādāties "Olainfarm" akcijas izrādījuši gan pašmāju, gan starptautiski uzņēmumi

AS "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Interesi iegādāties AS "Olainfarm" akcijas izrādījuši gan pašmāju, gan starptautiski uzņēmumi, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja AS "Olainfarm" padomes vadītājs Gundars Bērziņš. 

"Esmu dzirdējis par trim savstarpēji konkurējošiem pretendentiem, kas šobrīd skatās uz iespēju iegādāties vai daļēji iegādāties "Olainfarm" akcijas, vai arī kaut kādā veidā iegūt kontroli pār daļu no šīm akcijām," sacīja Bērziņš.

Bērziņš norādīja, ka starptautiska interese par šo uzņēmumu ir, jo uzņēmums ir labs.Tie esot gan ukraiņi, gan "citi pārstāvji no Eiropas". Uz lūgumu precizēt, kuru valstu uzņēmumi tie būtu, Bērziņš atbildēja, ka  "viens no Latvijas, viens no Ukrainas un viens no Čehijas".

Vienlaikus Bērziņš atzīmēja, ka, ņemot vērā to, ka šie uzņēmumi formāli nekādu interesi nav izrādījuši, viņš nevarot sniegt formālu komentāru. Oficiāli pieprasījumi uzņemumam nav bijuši.

Jau ziņots, ka "Olainfarm" akcionāri 1.novembrī divās ārkārtas sapulcēs lems par izmaiņām padomē, liecina kompānijas publiskotie akcionāru ārkārtas sapulču lēmumu projekti.

Tostarp akcionāru ārkārtas sapulcē, kas sasaukta pēc "Olainfarm" lielākā akcionāra SIA "Olmafarm", kas pārstāv 42,56% no "Olainfarm" pamatkapitāla, pieprasījuma un notiks plkst.11, tiks lemts par "Olainfarm" padomes locekļu atsaukšanu no amata un jaunas padomes ievēlēšanu uz piecu gadu termiņu, paredzot, ka darbu padomē turpina Buks un Andrejs Saveļjevs, bet no jauna padomē tiek iecelta Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Valentīna Andrējeva.

Tādējādi paredzēts, ka darbu padomē neturpinās Gundars Bērziņš, Kārlis Krastiņš un Haralds Velmers.

Tāpat šajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots atsaukt no amata "Olainfarm" revīzijas komitejas locekļus un ievēlēt jaunu revīzijas komiteju uz divu gadu termiņu. Paredzēts, ka turpmāk kompānijas revīzijas komitejā strādās Andrējeva, Pēteris Rubenis un Irina Maligina.

Tādējādi paredzēts nomainīt visus esošos "Olainfarm" revīzijas komitejas locekļus. Šobrīd kompānijas revīzijas komitejā strādā Krastiņš, Viesturs Gurtlavs un Agris Auce.

Attiecīgajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots lemt arī par prasības celšanu pret "Olainfarm" valdes locekļiem un uzdot "Olainfarm" padomei celt prasību pret attiecīgajiem valdes locekļiem Komerclikumā noteiktajā kārtībā un termiņā, taču konkrētie valdes locekļi lēmumu projektā nav uzrādīti.

Tāpat plānots lemt par prasības celšanu pret "Olainfarm" padomes locekļiem, kuri pildīja pienākumus līdz 2019.gada 1.aprīlim, un uzdot "Olainfarm" valdei celt prasību pret attiecīgajiem padomes locekļiem Komerclikumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Arī attiecīgie padomes locekļi, pret kuriem paredzēts celt prasību, lēmumprojektā nav uzrādīti, taču, pēc "Firmas.lv" datiem, aprīļa sākumā kompānijas padomē strādāja Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Daina Sirlaka un Irina Maligina.

Savukārt otra "Olainfarm" akcionāru ārkārtas sapulce notiks 1.novembrī plkst.14, un tā sasaukta pēc Nikas Saveļejevas pilnvarotās personas Andreja Saveļjeva, kas kopā pārstāv 7,79% no "Olainfarm" pamatkapitāla, pieprasījuma.

Attiecīgajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots no darba "Olainfarm" padomē atsaukt Bērziņu, Buku, Krastiņu, Velmeru un Andreju Saveļjevu. Vienlaikus no jauna padomē plānots iecelt Niku Saveļjevu, Rubeni un Alekseju Panasinu. Paredzēts, ka darbu padomē turpinās Buks un Andrejs Saveļjevs.

Tādējādi arī atbilstoši šīs akcionāru ārkārtas sapulces lēmumu projektiem paredzēts, ka darbu "Olainfarm" padomē neturpinās Bērziņš, Krastiņš un Velmers.

Tāpat otrajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots lemt par Krastiņa, Gurtlava un Auces atsaukšanu no amata "Olainfarm" revīzijas komitejā, bet no jauna revīzijas komitejā uz divu gadu termiņu paredzēts iecelt Andrējevu, Panasinu un Rubeni.

Akcionāru sapulcē plānots arī veikt grozījumus "Olainfarm" statūtos, izslēdzot statūtu 6.3.punktu, kas nosaka, ka akcionāru sapulce ir tiesīga pieņemt lēmumu, ja tajā pārstāvēti vairāk nekā 50% no apmaksātā un balsstiesīgā pamatkapitāla.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Zemgales rajona tiesa septembrī apmierināja prasību uz laiku apturēt "Olmafarm" balsstiesības "Olainfarm" akcionāru sapulcēs. Tāpat "Olmafarm" uz laiku aizliegts rīkoties ar tās īpašumā esošajām "Olainfarm" akcijām apmēram 60 miljonu eiro vērtībā. Prasību par pagaidu aizsardzības līdzekļu noteikšanu tiesai lūdza nelaiķa Valērija Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

"Olmafarm" valdes loceklis Rubenis šovasar aģentūrai LETA pauda, ka iepriekš "Olainfarm" akcionāru sapulcēs uzņēmumu pārstāvējis Volodimirs Novikovs, kurš ir arī Ukrainas farmācijas uzņēmuma "Zdorovje" direktors, un šī informācija viņam radot bažas, ka, iespējams, ir notikuši darījumi, par kuriem nedalītā mantojuma vairākuma īpašniecēm nav informācijas. "Zdorovje" patiesais labuma guvējs ir bijušais Krievijas valsts domes deputāts un Federācijas padomes loceklis, uzņēmējs Aleksandrs Šiškins, uz kura iespējamo saistību ar organizēto noziedzību norādījuši vairāki Krievijas mediji.

Kādreizējais Latvijas Ārstu biedrības vadītājs, žurnāla "Latvijas Ārsts" galvenais redaktors Pēteris Apinis  publikācijā portālā "Delfi" norādījis, ka no publiski pieejamās informācijas rodas iespaids, ka "Olainfarm" ļoti interesē Krievijas investorus, bet rosību un rīcību Latvijā koordinē cits bijušais Krievijas domes deputāts no "Vienotās Krievijas" Eduards Janakovs, kurš kontrolē arī vairākus Latvijas krievu valodā iznākošos medijus.

Savukārt Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze šovasar aģentūrai LETA paziņoja, ka "Olainfarm" akcijas cenšas iegūt ar medikamentu lieltirgotavu AS "Recipe Plus" saistītas personas, kuras esot izraudzījušās abas pārējās Maligina mantinieces - Irina Maligina un Nika Saveļjeva. "Recipe Plus" to noliegusi. 

Uz augšu