Telpu un virsmu dezinfekciju vaic arī pašvaldības apsaimniekotajos daudzdzīvokļu namos

FOTO: Unsplash

Jaunais vīruss COVID-19 ir ārkārtīgi lipīgs un to var iegūt arī pēc saskares ar virsmu, uz kuras atrodas aktīvi vīrusa patogēni. Arī pašvaldību apsaimniekotos namos tiek organizēta virsmu dezinficēšana.

Lai nodrošinātu pārvaldīšanā esošo daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu papildus dezinfekciju koronavīrusa “COVID-19” izplatības ierobežošanai un inficēšanās risku mazināšanai, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sētnieki un uzkopšanas vienības darbinieki no ceturtdienas, 19. marta, tiek nodrošināti ar papildus dezinfekcijas līdzekļiem, lai paralēli ikdienas uzkopšanai biežāk lietotajām virsmām veiktu dezinficēšanu, portālam TVNET ziņo SIA “Rīgas Namu Pārvaldnieks” klientu sadarbības un komunikācijas nodaļas vadītājs Krists Leiškalns.

Tīrīšanas procesā īpaša uzmanība tiek pievērsta visiem priekšmetiem un virsmām, kurām bieži pieskaras cilvēki, piemēram, durvīm un durvju rokturiem, kāpņu margām, durvju kodiem, pastkastītēm.

Uzdevums ir dezinficēt virsmas un telpas, kam varētu būt pieskāries vai kurās varētu būt uzturējies pacients ar koronavīrusa “COVID-19” infekciju, lai ierobežotu tās tālāku izplatību. Pēc ikdienas tīrīšanas, koplietošanas telpu rokturiem, liftiem un citu virsmu tīrīšanai tiek lietots dezinfekcijas līdzeklis.

Koplietošanas telpu uzkopšanā iesaistītie darbinieki, kā arī santehniķi un avārijas dienesta personāls, ir saņēmuši gan dezinfekcijas līdzekli, gan instrukcijas par dezinfekcijas līdzekļu lietošanu un drošības pasākumiem – regulāru roku mazgāšanu un dezinficēšanu, gumijas cimdu lietošanu, kā arī saskarsmes ierobežošanu ar citiem cilvēkiem.

Pandēmijas uzliesmojuma laikā pašvaldības uzņēmums lūdz iedzīvotājus koplietošanas telpās neuzglabāt priekšmetus, kas varētu traucēt uzkopšanai, kā arī kas varētu veicināt vīrusa izplatību, piemēram, velosipēdus un bērnu ratus. Ja nav citu iespēju, iedzīvotāji tiek aicināti pašiem tos dezinficēt, īpašu uzmanību pievēršot rokturiem. Līdztekus tam arī pašiem aicinām veikt sava dzīvokļa durvju rokturu dezinfekciju, īpaši tiem, kuriem noteikta pašizolācija vai ir vīrusa simptomi.

Izsludinātajā ārkārtas situācijas periodā RNP aicina pārtraukt arī drukāto reklāmas materiālu ievietošanu dzīvojamo māju pastkastītēs.

Informāciju par to, ka šādas reklāmas izplatīšana turpinās, uzņēmums saņem gan no uzkopšanas darbu speciālistiem, gan klientiem. Tas ir pretrunā ar sociālās izolēšanās principiem, tāpēc RNP aicina uzņēmumus – gan tos, kas ir pasūtījuši drukāto reklāmu ievietošanu pastkastēs, gan tos, kas nodrošina šo pakalpojumu – šajā izsludinātajā ārkārtas situācijas periodā apturēt drukāto reklāmu piegādi.

Līdz turpmākiem paziņojumiem ir slēgti uzņēmuma klientu apkalpošanas centri, kā arī tikšanās ar speciālistiem ir atceltas.

Uz augšu