Pagājušajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena sarukusi par 11%

Ilustratīvs attēls FOTO: Shutterstock

Pagājušajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena sarukusi  par 11% - līdz 180,43 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Tikmēr Lietuvā cena par elektroenerģiju samazinājās par 4%, sasniedzot 193,64 eiro par MWh, savukārt Igaunijā cena saglabājās nemainīga un bija 175,01 eiro par MWh. Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena pieauga par 3% - līdz 100,29 eiro par MWh.

"Latvenergo" skaidro, ka "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos elektroenerģijas cenas būtiski atšķīrās, to ietekmēja vēja izstrādes pieaugums par 25%, Ziemeļvalstīs joprojām hidrorezervuāru aizpildījuma līmenis ir zem normas līmeņa. Tajā pašā laikā energoresursu kāpums, it īpaši dabasgāzes tirgū, būtiski ietekmēja elektroenerģijas cenu līmeni tajos tirdzniecības apgabalos, kur ir liekāka atkarība no fosilajiem energoresursiem.

Savukārt elektroenerģijas cenu svārstību Baltijas reģionā ietekmēja trīs reizes augstāka izstrāde vēja elektrostacijās un augstāka izstrāde hidroelektrostacijās.

Turklāt enerģijas plūsmas no Somijas par 48% un no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala par 48%, salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, arī ietekmēja elektroenerģijas cenu samazinājumu.

Tāpat turpinājās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, un aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 82%.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš minimāli pieauga, un kopā tika patērētas 6611 gigavatstundas (GWh), turklāt izstrādes apjomi pieauga līdz 7245 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1% - līdz 466 GWh.

Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 1% - līdz 121 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš bija 137 GWh, tas ir samazinājums par 4%. Lietuvā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 1%, tika patērētas 208 GWh.

Baltijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 9% - līdz 245 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjomi kāpa par 29% - līdz 65 GWh. Tajā pašā laikā Igaunijā ražošanas apjomi samazinājās par 31% - līdz 113 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 67 GWh jeb par 26% augstāka nekā nedēļu iepriekš.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 54%, Igaunijā - 82%, un Lietuvā - 32%. Baltijas valstīs tika saražoti 53% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Uz augšu
Back