Koronavīrusa dēļ atcelta liela tehnoloģiju izstāde

FOTO: Reuters / Scanpix

Pasaulē vadošās mobilo tehnoloģiju izstādes "Mobile World Congress" organizatori trešdienas vakarā paziņoja, ka nolēmuši izstādi atcelt, ņemot vērā jaunā koronavīrusa radīto riskus, kuru dēļ vairāki tehnoloģiju uzņēmumi jau bija pavēstījuši par dalības atcelšanu.

"Mobile World Congress" ir viens no lielākajiem pasākumiem pasaulē, kas līdz šim atcelts jaunā vīrusa izplatības dēļ.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad visas pasaules mobilo tīklu operatoru organizācija "GSM Association" (GSMA), kas organizē ikgadējo "Mobile World Congress", rīkojas ārkārtas sanāksmi, lai lemtu par izstādes norisi.

Par dalības atcelšanu izstādē iepriekš jau bija paziņojusi Somijas telekomunikāciju tehnoloģiju kompānija "Nokia", Lielbritānijas mobilo sakaru operators "Vodafone", Vācijas telekomunikāciju uzņēmums "Deutsche Telekom", Zviedrijas telekomunikāciju aprīkojuma ražotājs "Ericsson", Japānas elektronikas uzņēmums "Sony Corp.", ASV tehnoloģiju gigants "Amazon", Dienvidkorejas elektronikas uzņēmums "LG Electronics" un ASV mikroshēmu ražotājs "Intel Corp."

"Nokia" trešdien paziņoja, ka pēc pilnīgas risku izvērtēšanas saistībā ar koronavīrusa izplatīšanos kompānija nolēmusi atsaukt dalību izstādē "Mobile World Congress", kurai no 24. līdz 27.februārim bija jānorisinās Madridē.

Arī pārējie uzņēmumi savu lēmumu nepiedalīties izstādē skaidro ar jaunā vīrusa izplatīšanos un ar šo situāciju saistītajiem riskiem. 

"Mobile World Congress" ik gadu apmeklē vairāk nekā 100 000 cilvēku, tostarp aptuveni 5000-6000 dalībnieku no Ķīnas.

Uz augšu