Būs iespējama datora veselības bezmaksas pārbaude

Ilustratīvs attēls

FOTO: Caro/ScanPix

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.lv 25.oktobrī aicina uz bezmaksas portatīvā datora pārbaudi pie datorologa. Par to TVNET pavēstīja CERT.LV sabiedrisko attiecību projektu grupas vadītāja Svetlana Amberga.

Datorologs ir IT drošības speciālists, kurš var diagnosticēt un, ja iespējams, novērst vīrusus un citas e-slimības datorā un sniegt konsultācijas kā pasargāt datoru nākotnē. Visi datorologa padomi ir bez maksas.

Datorologs pieņems trešdien, 25.oktobrī, no pl. 10.00 līdz 16.00, Raiņa bulvārī 29, Rīgā (netālu no Stacijas laukuma).

Pakalpojums pieejams jebkuram datorlietotājam, kurš vēlas pārliecināties, ka viņa dators nav inficēts,

kā arī tiem, kas vēlas izārstēt datoru no iegūtiem datorvīrusiem. Datorologs konsultēs arī par iespējām pasargāt savus datus, privātās dzīves un naudas drošību e-vidē. Būs iespēja pārbaudīt arī mobilos telefonus un planšetes (Android un Apple ierīces). Akcijas laikā lietotājiem tiks sniegtas konsultācijas, kā pasargāties no aktuālākajām ievainojamībām, piemēram, kā droši lietot WiFi tīklus, lai izvairītos no personīgo datu noplūdes.

Pirms datorologa apmeklējuma aicinām apmeklēt portālu www.esidross.lv, lai noskaidrotu, vai datora IP adrese nav inficēto adrešu sarakstā. Ja datora IP adrese ir inficēta, tad ekrānā parādīsies sarkans brīdinājums. Taču pilnu diagnozi un ārstēšanu iespējams veikt arī klātienē, pie datorologa.

Šogad «Datorologa akcijā» iesaistīsies drošības eksperti no CERT.LV, kā arī eksperti no SIA «Latnet Serviss»/SIA «Stream Networks». SIA «Latnet Serviss» ir to interneta pakalpojumu sniedzēju vidū, kas īpaši rūpējas par savu klientu drošību un drošas interneta vides veidošanu, ko apliecina iegūtā kvalitātes zīme «Atbildīgs interneta pakalpojumu sniedzējs».

Kas ir «Atbildīgs interneta pakalpojumu sniedzējs»

Atgādinām, ka datorologs nereklamē neviena konkrēta ražotāja izstrādātās antivīrusu programmas. Datorologs nepārbauda datora programmu legālo izcelsmi un neuzņemas atbildību par nelegālu datora saturu.

«Datorologa akcija» notiks kiberdrošības mēneša pasākumu ietvaros. Vairāk informācijas par e-prasmju nedēļas pasākumiem pieejama interneta vietnē Eprasmes.lv.

Uz augšu